Paryż przez większość turystów, szczególnie z USA, określany jest mianem metropolii Starego Kontynentu. Nic w tym zaskakującego, przecież jest to magiczne miejsce, znane z mnogich, ciekawych monumentów. Przez setki lat było wylęgarnią artystów – malarzy oraz pisarzy. Żeby podziwiać poszczególne, wartościowe punkty w metropolii Francji, musimy przebywać tam kilka tygodni. Lecz jeżeli masz tylko weekend na zwiedzanie, oto najważniejsze atrakcje.

Istotnym walorem miasta jest mnogość galerii artystycznych, jakie się tam mieszczą. Jeżeli nie chcesz całego dnia spędzić w kolejce do wejścia, porzuć Luwr i odwiedź Muzeum d’Orsay. Tutaj również znajdziesz pełno arcydzieł malarstwa, znanych każdemu. Jeżeli jednak najmocniej cenisz sobie sztukę nowoczesną, Muzeum Pompidou spełni twoje poszczególne oczekiwania. Obie galerie mieszczą się w centrum miasta, bez problemu tam trafisz.

Będąc w Paryżu nie powinieneś odpuścić sobie ujrzenia krajobrazu miasta ze szczytu wieży Eiffela. Część osób twierdzi, że obiekt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie. Kolejki na szczyt są spore, dlatego należy wybrać schody, będziemy znacznie mniej czekać, wstęp będzie mniej kosztować a my zaznamy trochę ruchu. Na 2 piętrze wieży można spożyć obiad czy napić się piwa. 

Jeśli chcesz poczuć klimat artystycznej bohemy Paryża, koniecznie wybierz się do strefy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed laty była obszarem zamieszkania sławnych pisarzy oraz malarzy. Na szczycie wzgórza mieści się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terenu znajduje się zielony skwer, na którym można zorganizować sobie piknik. W obrębie dzielnicy, obok metra, ujrzysz plac Pigalle, z popularnym kabaretem Moulin Rouge.

Raczej nie ma drugiego takiego miasta w Europie jak Paryż, gdzie na każdym kroku znajdujemy ciekawe monumenty. Także weekend w mieście może być niezapomniany, jeśli tylko opracujemy właściwy plan wycieczki. Należy w jej trakcie zobaczyć punkty najbardziej godne zachodu.